Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası yaptırmak hastane masraflarınızın önemli oranda azalmasını sağlar, Tamamlayıcı sağlık sigortası bu anlamda en çok yaptırılan güvence türüdür. Detaylı bilgi almak için online internet sayfalarını ziyaret ederek merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz.

Sigorta Nedir?

Sigorta bir tür güvencedir. Hayat her zaman toz pembe değildir. Ne yazık ki zaman zaman hayatın getirmiş olduğu riskler ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Kaza, hastalık... gibi olumsuz durumlar hayatımızda bir güvence bulunması gerektiğini gösteren risklerdir. Hiçbir güvencesi olmayan bir kişi kaza geçirdiğinde ya da hasta olduğunda hastane masrafları ile baş edebilmesi kolay değildir. Oysa küçük primler halinde ödeyeceğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası ile hastane masraflarınızın sigorta şirketi tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Türleri Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası iki şekilde yapılabilir. Sigortalının isteği doğrultusunda yatarak ya da yatarak+ayakta şeklinde sağlık sigortası yapılması mümkündür. Yatarak teminat doktorun detaylı raporu ile tasdik edilmesi ve hastanın ihtiyacı doğrultusunda oluşan gereklilik sonucu tedavinin ayakta sürmesinin mümkün olmadığı durumlarda devreye giren bir teminat türüdür. Bu teminatta hastanın yatarak tedavisi, acil sağlık durumu giderleri ile yapılan küçük müdahalelerin sağlık giderleri karşılanır. Ayakta tedaviler de bu teminat türünün kapsamı dahilindedir. Doğum gibi özel durumlar ise ayrı değerlendirilir. Sağlık sigortası ve kapsamı hakkında bilgi almak için online internet sayfaları ile iletişim kurabilir, merak ettiklerinizi yetkililerden öğrenebilirsiniz.