0 Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0 Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Neden 0 Telefon Almalıyım?


Günümüzde telefon olmadan adım atılamaz hale gelindi. Teknoloji ise hayatımıza, telefonun asıl amacı olan aramanın dışında pek çok imkan ve yarar sağlıyor. Bu da tüm yeniliklerden faydalanabilmek adına telefon alırken kişiye, bir kere daha düşünülmesi gerektiğini hatırlatıyor. Telefon alırken en çok etkilendiğimiz kısım bütçe oluyor. Bu sebeple kimi insan telefonların özelliklerinden daha fazla faydalanabilmek adına veya uygun fiyatı için ikinci el telefon almayı tercih ediyor. Fakat bunun bir risk olduğunu gözden kaçırmamak gerekir. Örneğin aldığınız üründe, bir arıza durumunda karşınızda ilgili bir muhatap bulamazsınız. Yeni bir telefonda ise garanti süreci kapsamında, alışveriş yaptığınız yerden sorununuza çözüm bulursunuz. Önceden kullanılmış olan bir telefon ister istemez, size beklediğiniz performansı vermez. Yavaş bir telefonun yanı sıra batarya durumu da oldukça önemlidir. Aldığınız 0 telefonda ise bunu yaşamazsınız. Yeni bir telefonda batarya ile uzun ve hızlı bir performans hizmetinizde olacaktır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Önceliğiniz kullanım sırasında hızlı bir telefon ise yüksek RAM özelliğine sahip olması gerekir. Yüksek bir performans için ortalama olarak 6 GB RAM olması gerekmektedir. Uygulamalar, videolar, fotoğraflar, müzikler, mesajlar ve rehber derken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur depolama alanı oluyor. Gönül rahatlığı ile bir kullanım için en az 32 GB sizin asgari sınırınız olmalı. Bunun dışında bu alan 128 GB'a kadar yükselebiliyor. Ayrıca harici bir kart ile depolama alanına destek verebilirsiniz. Fakat bu kartlar için de bazı telefonlarda sınırlama yapılıyor. Bunun için de en az 16 GB'lık bir alt sınır belirlemeniz ortalama olarak yeterli olacaktır. Fotoğraf tutkunuzu, telefonlar sayesinde karşılamanız günümüz teknolojisi ile mümkün kılınıyor. Bunun için dikkat etmeniz gereken megapiksel özelliğidir. Yüksek olmasının yanı sıra aynı zamanda diyafram ve çözünürlük özelliklerine de dikkat edilmeli. Diyafram genişliği ile düşük ışıkta bile daha iyi fotoğraflar çekebilir, yüksek çözünürlükte de kaliteyi yakalayabilirsiniz. Batarya özelliğine de dikkat ederek kullanım süresini uzatabilirsiniz. Bir diğer husus ise garanti süreleridir. Bu sayede garanti sürecinde götürdüğünüz arızalı telefonlarınız çözüme ulaşacaktır. Kullanmak istediğiniz işletim sistemine de karar vermeniz gerekmektedir. Telefon boyutlarına da ergonomik olarak dikkat edilmesi gerekir. Günümüzde Nokia telefonların da Android sisteme geçmesi ile en çok kullanılan Android veya IOS sistemlerinden birini seçmelisiniz. Android sistemler kullanıcılarına ulaşılabilirlik ve ücretsiz uygulamaların daha fazla olması hizmetini sunarken, IOS sistemler daha güvenilir ve güncel bir hizmet sunar.

Bütçeye Dikkat!

Gelişen teknoloji ve rekabetçi pazar piyasası ile her bütçeye uygun ve kaliteli telefon almak mümkün oluyor. Aldığınız üründe kullanım önceliğinizi belirleyerek, o özellikleri destekleyen telefonları araştırmanız bütçenize de yarar sağlayacaktır. Aksi takdirde aynı özellikte başka bir telefona daha fazla para vermek istemezsiniz.