Online Terapi Nedir

Online Terapi Nedir

Online terapi alanında uzman hekim ve danışmanların kullanabildiği bir platformdur. Terapistler ve hastaların dijitalde bir araya gelmesi sağlanan bir alandır. Pandemi süreci ile hayatımıza yerleşen online durumlar terapi alanında oldukça kullanışlı bir alan olmuştur. Terapinin online olması istediğiniz gün ve saatte de randevu alabilmenizi sağlar. En önemlisi ise rahat hissettiğiniz yerden bağlanarak terapi almanız sağlanır. Yoğun olan çoğu insan için oldukça tercih edilebilen bir platformdur. Kliniğe gitmek yerine plansız programsız istediğiniz yerden bağlanarak terapinizi olabilirsiniz. Bu sistem ile terapinin aksatılmadığı görülmektedir. Hastalar istedikleri yerden istedikleri saatte terapilerini takip ederek alabiliyorlar. Bu terapinin farklı zor yanları da bulunmaktadır. Bu da hastanın atak ya da kriz anlarında müdahale oldukça kısıtlı oluyor. Birebir müdahale edilememesi dışında terapi alanında gerçek çözümdür.

Online Terapi Kimler Alabilir

Online terapi yöntemi ile her yerdeki ve her kesimdeki insanların bu hizmeti alması mümkün. İş yoğunluğun kliniğe gidemeyenler, uzak yerlerde yaşayanlar ve fiziksel rahatsızlığı bulunanlar için oldukça önemli olan bir platformdur. Her yaştan ve her cinsiyetten insanın terapi alabileceği bir alandır. Kliniğe gidemeyecek yoğunluğu olanlar için tercih edilmesi muhtemel terapidir. Ruhsal rahatsızlık hisseden ve kontörlünü sağlayamayan bireylerinde alabileceği bir terapidir.

Online Terapi Ücretleri

Alacağınız terapiye ve seanslara ücretler değişebilmektedir. Hastanın teşhisine ve tedavi sürecine bağlı olarak ücretler değişmektedir. Hastalığın tedavi aşaması ve ne kadar süreceği konusu da terapi ücretlerini etkilemektedir. Online hizmette sunulan ücret fiyatları fark gösterebilir. Bu durum terapistlerin uzmanlıklarına, meşguliyetlerine göre değişebilmektedir. Kliniğe giderken yapacağınız harcamalardan daha makul bir ücretler duymak mümkündür. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.