Evde Bacak Uzatma Egzersizleri Nelerdir?

Evde Bacak Uzatma Egzersizleri Nelerdir?

Evinde yapacağı egzersizlerle boyunu kalıcı olarak uzatmak isteyenler herkes için geçerli olan evrensel hareketler ile boyunuzun kalıcı olarak uzamasına yardımcı oluyor. Bu hareketlerden en çok tercih edilenler arasında köprü boy uzatma hareketi vardır. Bu harekette sırt üstü uzandıktan sonra elleriniz ve ayaklarınızla popo ve bel bölgenizi havaya kaldırarak bir köprü şekli oluşturmanız esastır.

Evde Bacak Uzatma Egzersizi Arasında Bulunan Masa Hareketi

Evde yapabileceğiniz esneme hareketleri arasında en çok tercih edilen bir diğer egzersiz hareketidir. Bu harekette vücudunuzu bir masa şekline dönüştürürsünüz. Zemine sırt üstü yatarak elleriniz ve ayaklarınızdan destek alarak popo, bel ve sırt kısımlarınızı havaya kaldırmalısınız. Bu üç bölgenin birbirine paralel olması önemlidir. Duruşlarda yapacağınız küçük bir hata egzersizin başarısız olmasına neden olabilir.

Evde Bacak Uzatmanın En Basit Hareketi

Boyunun kalıcı olarak uzamasını isteyenler evde bacak uzatmanın en temel hareketini yapmalıdır. Bu harekette başınızı olabildiğince geriye doğru yatırmalısınız. Bu harekete ellerinizi çapraz bir şekilde başınızın arkasında birleştirmeniz gereklidir. Egzersizlerde etkili olan bir başka yöntem ise süper esneme hareketidir. Bu harekette ellerinizi yan yana getirip havaya kaldırmalısınız. Bunu yaparken eş zamanlı olarak parmak uçlarınızda kendinizi yukarı doğru itmeli ve olabildiğince esnemeye çalışmalısınız.

Evde Bacak Uzatma Egzersizleri ile Boy Uzatma

Evde yapacağı düzenli hareketlerle boyunun kalıcı olarak uzamasını isteyenler ellerin ensede olduğu ve yay hareketi olarak adlandırılan pozisyonu uygulayabilir. Bu egzersizde ellerinizi boynunuzun arkasına alarak birleştirmelisiniz. Ardından eğilebildiğiniz kadar öne doğru eğilmelisiniz. Mümkünse çenenizi göğsünüze doğru yaklaştırmalısınız. Bu hareketleri düzenli bir şekilde yaptığınızda boyunuzun yıllar içerisinde uzadığını fark edeceksiniz.