Ateş Ölçer Tavsiye

Ateş Ölçer Tavsiye

Kendini kötü hissettiğinde ve her gün sağlık yönetiminin vazgeçilmezi olan bir "ateş ölçer" dir. Son zamanlarda elektronik ateş ölçerler, cıva kullanılan geleneksel ateş ölçerden daha popüler hale gelmiştir. Ateş ölçer tavsiye araştırmalarında da en çok aranan cihazlardır.


Ateş Ölçer Tavsiye Ürünleri

  • Elektronik Ateş Ölçer

Ateş ölçer tavsiye içerisinde ölçümde kullanmak için en standart klinik ateş ölçerdir. Bebeklerden çocuklara, yetişkinlere kadar yaygın olarak kullanılabilir. Ölçülen vücut ısısının doğruluğunu bulmak için banyodan sonra ve egzersizden sonra ölçüm yapmayın.

  • Temassız Klinik Ateş Ölçer

Uzak kızılötesi sensörlü ölçüm sistemini benimsediğimiz için temassız ateş ölçeri alın veya şakak üzerinde ölçebiliriz. Cilt ile direkt teması olmadığı için oldukça hijyeniktir. Ayrıca, nispeten kısa ölçüm için gereken süre uzun olduğunda hareketsiz duramayan çocuklar ve bebekler için en uygundur. Ayrıca daha önce keskin olmayan şeyler sıklıkla kullanıldığı için günlük ölçümlerde de rahatlıkla kullanılabilecek bir ateş ölçerdir.

  • Kulak Ateş Ölçer

Kulak ateş ölçeri, ateş ölçer tavsiye cihazlardan temassız ateş ölçer ile aynı uzak kızılötesi sensörü kullanan bir ateş ölçerdir. Kısa sürede sonuç görünene kadar açlığın kulağa sadece sonucu koymak için ölçülebilen kolaylık popülerliktir. Ölçüm nispeten erken olduğu için çocuklar ve bebekler için günlük ölçüm için uygundur.

Ateş Ölçer Nerden Alınır?


Garantisi olan cihazlardan almak her zaman için en güvenilir yöntemler arasındadır. Bu yüzden ateş ölçer almaya karar verdiğiniz mutlaka iyi bir araştırma yapmalısınız. Daha önce kullananların tavsiyelerinden faydalanabilirsiniz. Dünya genelinde bu cihazı üreten farklı birçok marka bulunur. Her birinin işlevsel özelliği aynı olsa da teknik olarak birbirinden farklılık içerir.