Somun Çeşitleri Özellikleri

Somun Çeşitleri Özellikleri

Bağlantı elemanları arasında oldukça önemli bir yere sahip olan somunlar cıvatalar ile birlikte kullanırlar, cıvataların sağlam bir şekilde sıkıştırılmasına olanak sağlayan ürünler cıvataların en büyük yardımcısı konumundadır. Özellikleri ve şekilleri itibarıyla birçok farklı modele sahip olan ürünler inşaat sektöründen makine sektörüne kadar birçok alanda kullanılabilirler. Otomotiv sektörünün de ayrılmaz bir parçası olan ürünler her bir endüstri kapsamında farklı standartlara tabi tutulabilirler.

Somun Çeşitleri Nelerdir?

Çeşit bakımından çok zengin seçeneklere sahip olan ürünler arasında altıköşe, altıköşe kör, kare kaynak, kare, boru dişi, flanşlı, ince taçlı, ağaç, ağır yük, kelebek, kontra, altı köşe kaynak, uzatma, birleştirme, pres, fiberli, altıköşe perçin, ince taçlı somun seçenekleri vardır. Kullanılan malzemeye göre somun çeşitleri seçenekleri arasından tercihte bulunabilir ve işlevsel özellikleri bakımından farklılaşan ürünler arasından en çok verim sağlanacak model seçilebilir. Cıvatalar arasındaki bağlantıyı sağlayan ürünler genellikle plastik ve ahşap malzemelerin birleştirilmesine tercih edilirler. Cıvata bağlantısının sıkılma oranının malzeme sağlamlığı ile paralel bir ilişkisi vardır. Cıvatanın kullanıldığı her alanda tercih edilen somunlar küçük ev aletlerinden otomotive, mobilya imalatından beyaz eşya sektörüne kadar birçok alanda kullanılabilir.

Farklı Ebatlarda Somun Tercih Edebilirsiniz

Farklı ebatlarda bulunan ve özel olarak imal edilebilen ürünler sektörün gelişimi ve otomasyon teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde istenilen ölçülerde hazırlanabilir. Sektörde rüştünü ispatlamış internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar vasıtasıyla toplu sipariş de verebileceğiniz markalar Türkiye'nin dört bir yanına kargo imkanı sunar. Talep edilen somun miktarı arttıkça birim maliyet düşeceğinden toplu sipariş vererek istediğiniz ürünlere en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Yol ve efordan da tasarruf etmenizi sağlayacak çevrim içi mağaza uygulamasıyla iş akış süreçlerinizin kesintisiz olarak devam etmesini sağlayan firmalar, her ölçekten firma için benzersiz ürünler sunar.