Yenidoğan Bebek Battaniyeleri

Yenidoğan Bebek Battaniyeleri

Yenidoğan bebekler için bebek battaniyesi oldukça önemlidir, bebekler yetişkinlerden daha fazla üşüdükleri için yaz aylarında da olsa battaniye ile sarılmaları gerekir. Özellikle baş bölgesi üşüyen bebekleri kundak yapmak için tercih edebileceğiniz battaniyelerin bazı özelliklere sahip olması gerekir. Son derece hassas bir cilde sahip olan bebeklerin aynı hassasiyete sahip olan bir battaniye ile korunması gerekir. Bunun içinde %100 pamuktan üretilen ve doğal içerikte olan kumaşları tercih etmelisiniz. Çocuğun cildine zarar vermeyen ve uyumlu olan kumaşlardan üretilen battaniyelerle onların rahat ve huzurlu bir ortama kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Battaniyeler Pul ile Kaplanmasın

Bazı aileler çocukları için gösterişli ve şekilli battaniyeleri tercih ederler ancak pul gibi küçük aksesuarlar dökülebilir ve bu da çocuğun yutmasına sebep olabilir. Bu nedenle aksesuarlardan arındırılmış bir battaniye seçiminde bulunmanız gereklidir. Mümkünse düz veya sadece kenar bölgeleri işlenmiş olan modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer kumaşa direkt olarak dokunma yoluyla herhangi bir desen verilmişse bu da tercihleriniz arasında olabilir. Erkek ve kız çocuklarına özel olarak üretilen battaniyelerde farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Unisex tercihte bulunmak isteyenler beyaz, yeşil ve mor gibi seçenekleri tercih edebilirler.

Battaniyenin Boyutu İdeal Olmalı

Bebek battaniyeleri genellikle bebeklerin kundak yapılması için kullanıldığından ideal boyutta olması gereklidir. Gereğinden büyük veya küçük battaniyeler çocuğun kat kat sarılmasına veya vücudun yarısının açık kalmasına sebep olabilir. Alt açma bezi olarak da işlem gören bebek battaniyesi seçenekleri çocuğun altına açılacağı durumlarda yumuşak bir zemin oluşturulmasını sağlar. Uykuda, uyanıkken, bebek sallanırken ve çok daha fazla alanda kullanılan battaniyelere internet sayfaları üzerindeki ilgili online mağazalardan ulaşmak mümkündür. Tek bir üründe birçok işlevi yerine getiren bu eşsiz kare kumaşlardan 4-5 tane olmalıdır.