Ön Dişlerde Gülüş Estetiği Tedavileri

Ön Dişlerde Gülüş Estetiği Tedavileri

Ön dişler gülüş estetiğinde en önem verilen bölümlerden birisidir. Güldüğünüz an, ön dişleriniz dikkat çeker. Parlaklığı, rengi, ölçüleri, duruş ve biçimi ne kadar düzgünse gülüş estetiğiniz de o kadar başarılı olmuş demektir. Ön dişlere dolgu tekniği ile istediğiniz estetik görünüm sağlanabilir. Diş hekimleri ön dişlere tedavide yaprak porselen veya diğer bir ismi ile lamina kaplama tekniğini kullanmaktadır. Peki, yaprak porselen veya lamina nedir? Ön dişlerde yapılacak restore işlemi ile dişlerin onarılmasıdır. Onarım yapıldıktan sonra dişlerin boşluk kısmına veya üst kısmına lamina kaplama yapıştırılır. Çok ince bir tabaka halinde uygulanabildiği için, dişte kaba bir görünüm olmaz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Kimler Lamina Diş Kaplama Yaptırabilir?

Yaprak porselen diğer diş tedavileri gibi zorlayıcı bir tedavi değildir. Kanal tedavi veya implant tedavisinde sinirler üzerinde işlem yapılır. Ancak lamina için buna gerek yoktur. Ön dişlerde çürük varsa çürükler temizlendikten sonra hemen porselen kaplama takılabilir. Veya çarpıklık, eğrilik ve dişlerdeki kısalık için de bu teknik uygulanabilir. Diş aralık olanlar için de son derece uygun bir tedavidir. Lamina renk olarak da doğal dişlerinizin renginde yapılabilir. İsterseniz tüm ön dişlerinizde veya yalnızca sorunlu dişlerde bu uygulama ile beklentilerinizi karşılayacak gülüş estetiği yaptırabilirsiniz.

Lamina Diş Nasıl Uygulanır?


Hastanın muayenesi yapıldıktan sonra sorunlu dişlerde onarım işlemlerine başlanır. Ölçüler alındıktan sonra 2. Veya 3. Seansta kaplamalar takılabilir. Kişinin dişindeki sorunlara göre seanslar daha uzun veya daha kısa olabilir. Kişiye uygun belirlenen renkler ve beklentilerine uygun tedavi ile gülüş tasarımı gerçekleşir.