Yalın 6 Sığma Nedir?

Yalın 6 Sığma Nedir?

İş yaşantısında kurumların işe başladıkların andan itibaren mevcut iş kapasitelerini artırmaya yönelik yapılan işlemlerdir. Burada ilk olarak firmaların mutlaka mevcut performansını artırmak için ilk etapta bir çalışma yapılmaktadır. Daha sonra yapılan hataların tespiti ve bu hataların minimuma indirilmesi gibi çalışmalar yürütülür. Bu sayede artan performans ve azalan hatalar sayesinde işletmeler çok daha kolay bir şekilde gelişme göstermeye başlayacaktır. Elbette yalın 6 sığma tüm bunlarla da sınırlı değildir. Tüm bunlarla beraber, iş yerinde çalışan veya uzaktan çalışan personelin motivasyonunu artırmaya yönelik çalışmalar da yapılmaktadır. Çalışanın performansı arttığında elbette ürün veya hizmet kalitesinde de büyük oranda artış yakalanır. Elbette bu artışı sağlamak için sadece çalışan personel üzerinde motivasyon sağlanmaz. Bununla beraber ürün veya hizmetteki tüm eksikler tespit edilerek kalite en üst seviyeye çıkarılmaktadır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Yalın 6 Sığma Önemi Nedir?

Yalın 6 sığma küçük veya büyük her türde işletme için önemli konuların başında gelmektedir. Burada sağladığı pek çok avantaj mevcuttur. Özellikle iş sürecinde mevcutta yapılmakta olan hata oranını sıfırlamak hedeflenir. Bu durum ise maddi ve kalite anlamında işletmelere büyük katkılar sağlamaktadır. Hata oranından sonra çalışan verimliliği hedeflenir. Yani çalışanlarınız her zamankine göre daha kısa süre içinde çalışma verimliliğini yükseltir.

Müşteri Memnuniyeti İçin Yalın 6 Sığma


Elbette tüm işletmeler için esas önemli konuların başında mutlaka müşteri memnuniyeti gelmektedir. Müşteri memnuniyeti kazanan işletmeler, yeni müşteri kazanırken, mevcut müşterilerini elde tutmayı da başaracaktır.