Trapez Vida

Trapez Vida

Trapez vida için hareket vidası adı da kullanılır. Bu vida çeşidi hareket etmesi gereken parçalar için kullanılan hareket vidasıdır. Bu parçalar belirli bir açı derecesi ile hareket sağlar. İki parçayı birleştirme özelliği taşır ancak bu iki parça bu vida sayesinde hareket edecektir. Bu vidalar bir kaldıracın hareketinde kullanıldığı gibi vinçlerin de hareketinde kullanılabilir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Trapez Vidalar Dayanıklı Mı?

Trapez vidalar somun dişlileri ile birebir uyumlu olan ve birbirlerine tam olarak geçen parçalardır. Trapez vida ile somunun birleşmesi sonrasında ne vidanın ne de somunun hiçbir dişi açıkta kalmayacaktır. Böylelikle hareket sağlanacak olan parçaların sağlam ve güvenli bir şekilde hareketi sağlaması mümkün olur. Trapez vidaların en önemli özelliği diğer vidaların aksine sabitleme değil, hareketlilik sağlamak amacıyla kullanılması olacaktır. Sağlam bir yapıya sahip olan trapez vidalar paslanma gibi bir durumla karşı karşıya kalmaz. Hareket sağlayacağı mekanizmaya özel boyutlarla seçilen Trapez vidalar birçok şekilde kullanılabilir. Torna makinalarında, Pres makinalarında, Döküm gibi alet makinelerinde, Vinç gibi kaldırma mekanizmalarında ve forklift araçlarında farklı boyutlarda seçilerek kullanılır. Kalıplama makinelerinde ve montaj hattı çalışmalarında bu vida özelliğine uygun olarak kullanılır.

Trapez Vida Satış Noktası


Hareket sağlama adına irili ufaklı modelleri bulunan trapez vidalar çoğu sektör için gerekli bir aracı oluşturuyor. Bu alanda araştırma yapanlar için internet ortamında çok kaliteli bir satış sitesi bulunuyor. Bu alanda aradığınız tüm ürünleri sitede bulabilirsiniz. Her türlü hırdavat malzemesine ve vida, somun, dübel gibi ürünler sitede sergileniyor. Çalışma yaptığınız sektörde hareket sağlama adına kullanılan birleştirme parçası arıyorsanız siteyi tercih edebilirsiniz. Sektörünüzde kullanmanız gereken ve farklı özellikler taşıyan ürünleri siteden kolayca bulabilir, sipariş vererek satın alabilirsiniz.