Manuel Standart Tekerlekli Sandalye

Manuel Standart Tekerlekli Sandalye

Manuel sandalyeler genel olarak birçok rahatsızlık için uygun tasarımları ile tercih edilmektedir. Standart tekerlekli olarak tasarlanan bu modellerde çocuk, yaşlı ve erişkin başta olmak üzere her türlü rahatsızlıkta ihtiyaçları karşılayacak model seçenekleri mevcuttur. Akülü sandalyelerde de manuel özellik vardır. Manuel özellik elle kullanımlarda, özellikle iç mekânlarda hastaların en çok tercih ettiği ve rahat ettiği özelliktir. Aktif tekerlekli sandalyelerde bu tasarımların en yeni özelliklerle donatılmış halidir diyebiliriz. Son derece hafif, katlanabilir ve aranılan özelliklere sahip modellerdir. Bu modeller yalnızca hastalar için değil, refakatçılar için de kolaylık sağlar. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Tekerlekli Sandalye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tekerlekli sandalye alırken, yaş ve rahatsızlık durumlarını ön planda tutmak gerekir. Ayrıca hastanın kilosu ve boyu da sandalye seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardır. Oturma derinlikleri, genişliği ve yüksekliği ayarlanabilir sandalyeler ileriki aşamalarda da rahatlık sağlar. Örneğin ameliyat veya yaralanmalarda kırıklar iyileştikçe sandalye ayarlarında değişiklik yapmak gerekebilir. Bu yüzden manuel tekerlekli sandalye her zaman ayarlanabilir özelliklere sahip model seçeneklerinden oluşmaktadır. Tekerlekli sandalye tasarım ve üretimleri, kişiye özel olarak da yapılabilir. Hastanın tercih ve ihtiyaçları göz önünde tutularak üretilen tekerlekli sandalye modelleri için ilgili siteleri inceleyebilirsiniz.

Alüminyum Gövde Tekerlekli Sandalye Modelleri


Manuel modellerde alüminyum gövde sandalyenin daha sağlam ve uzun ömürlü kullanımını sağlar. Transfer için sırtı katlanabilen modellerde ön teker maşası da alüminyumdur. Bu tasarımda kullanıcı fren sistemine rahatlıkla ve kolaylıkla ulaşabilir. Kullanıcının eşyalarını koyması için arka sırt kısmında küçük bir bagaj vardır. Baş dayama aparatları da hastaların gezintilerde veya oturma esnasında rahat etmesini sağlar. Bu tasarımlarda farklı renk ve özelliklere sahip model seçenekleri mevcuttur.