Duvar Kağıdı Kullanım Alanları

Duvar Kağıdı Kullanım Alanları

Gerek evlerimizde gerekse iş yerlerimizde sıklıkla tercih edilen duvar kağıtları iç mekan tasarım ve mimarisinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Ürün çeşitliliği sayesinde üreticiler kullanıcılara çok geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Kullanacağınız alanın türüne ve dekorasyonuna göre şekillendirebileceğiniz duvar kağıdı seçimi yaparken kullanılacak alanı göz önünde bulundurarak tercihinizi yapmalısınız. Diyelim ki salonunuzda duvar kağıdı kullanmak istiyorsunuz bu durumda elinize salonunuzda kullanacağınız mobilyaların kumaşından bir parça alarak renk ve desen uyumuna göre duvar kağıdı seçebilirsiniz. Eğer istediğiniz gibi bir model bulamazsanız toptan duvar kağıdı (wholesale wallapaper) satışı gerçekleştiren firmalar ile iletişime geçerek farklı ürünler görebilme fırsatı bulabilirsiniz. Ellerinde istediğiniz ürünün olup olmadığı bilgisini paylaşan firmalar sayesinde arayışınız çok daha çabuk sonuçlanacaktır.

Duvar Kağıdı Kullanımında Dikkat Edilecek Noktalar

Duvar kağıdınızı seçip uygulamasını gerçekleştirdikten sonra uzun ömürlü bir kullanım için bazı noktalara oldukça özen ve hassasiyet göstermelisiniz. Bu noktaları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İlk olarak eğer ısı ve neme maruz kalacak bir mekan için duvar kağıdı seçiyorsanız bu durumlara karşı dayanıklılığı olan ürünler kullandığınızdan emin olmalısınız.
  • Duvar kağıdının temizliğini yaparken sert hareketler ve ovalama yapmak yerine daha hafif hareketlerle ve bastırmadan oldukça kimyasal temizlik malzemelerinden uzak kalarak temizliği sağlamalısınız.

Eğer duvar kağıdınızda hasar oluşmuş ve yırtılma meydana gelmiş ise ürünü aldığınız mağaza ile iletişime geçmelisiniz. Bu durumlarda çözümü çabuk bulabilmek için seçtiğiniz ürünün seri numarasını saklamak çok işinize yarayacaktır eğer ürünü mağazalarda bulamaz iseniz toptan duvar kağıdı (wholesale wallpaper) satışı yapan mağazalar ve fabrikalar ile iletişime geçerek seri numarasını ileterek ürünün devamının olup olmadığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Daha fazla duvar kağıdı için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.